Úvod Magazín Sedací vak venku? Ale jistě!

Neseďte doma, seďte venku! Většině sedacích vaků je totiž jedno, kde jsou

Sedací vaky jsou skvělým doplňkem každého interiéru. Ale doma rozhodně zůstávat nemusejí! Stejně jako vy. Pokud trávíte rádi čas na čerstvém vzduchu, na terase, balkonu nebo zahradě, vezměte váš oblíbený sedací vak ven s sebou. Poradíme vám, kterému venkovní prostředí nijak neuškodí a který naopak nechat doma pěkně pod střechou. 

Na zahradu vstup povolen

Rozhodujícím faktorem výběru je rozhodně materiál, z kterého je sedací vak, respektive jeho potah, ušit. Plánujete-li využívat sedací vak i venku, volte polyester, nylon nebo ekokůži. Tyto materiály se snadno udržují čisté a nevadí jim ani trocha deště nebo slunce. Nicméně je samozřejmě lepší je při vydatném dešti schovat třeba pod střechu pergoly, a v zimě je potom vzít domů do tepla, už kvůli jejich náplni. 

V naší nabídce jsou z nylonu vyrobeny prostorné sedací vaky ve tvaru velkého polštáře nebo křesílekVelké sedací vaky mají výhodu v tom, že na nich lze pohodlně ležet, případně je pomocí nastavitelných popruhů upravit i pro sezení. Z křesílek je potom na výběr tvar "hrušky" (typ Outbag) nebo varianty doplněné područkami (typ Lumin Chair). K doplnění k větším sedacím vakům se hodí také malé sedací vaky ve tvaru kostky nebo válce, které poslouží mimo jiné jako taburetky pod vaše nohy. 

Výhodou nylonu je jeho odolnost a především bezproblémová údržba, což jsou věci, které se ve venkovním prostředí rozhodně hodí.

Nylon je na dotek tvrdší, díky čemuž je odolný proti poškození ostrými předměty. Tato vlastnost však není na úkor pohodlí. Stejně jako jiné sedací vaky jsou i ty nylonové naplněné náplní, která se vám bezpodmínečně přizpůsobí. Nylonové sedací vaky se snadno čistí. Takže když už dojde k jejich ušpinění, stačí sáhnout po vlhkém hadříku a je to. 

Venku se osvědčí i sedací vaky z ekokůže. Nejsou tak odolné jako ty nylonové, ale stále to je dost na to, aby vám mohli dělat společnost i venku. Kupříkladu jsou to vaky ze série Colorful, které kombinují ekokůži a polyesterovou tkaninu ve spodní a zadní části. Vaky jsou, jak jejich jméno napovídá, barevné a na zahradě vykouzlí tu pravou letní veselou atmosféru. Své místo naleznou především ve stínu pod pergolou, ačkoli je vak potažený ekokůží prodyšný a příjemný na sezení. Přeci jen, na slunci by se mohl povrch "rozpálit" a sezení už by nebylo tak příjemné. Stejně jako sedací vak z nylonu se udržuje jednoduše v kondici a čistý. K péči stačí vlhký hadřík.  

Plyš ani třásně ven neberte

Naopak se ven zcela nehodí plyšové sedací vaky. Jsou sice hebké a pohodlné, ale venku, kde jsou nečistoty a vlhkost, by dlouho nepřežily. Kupříkladu takové sedací vaky ve tvaru zvířátek ponechte raději v bezpečí dětského pokoje. Stejně tak se ven nehodí chlupaté sedací vaky. Mezi jejich třásně by se dostala špína, kterou už byste těžko odstranili. 

© 2023, Sedacivaky.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky