Úvod Magazín Tip na pohodlné posezení

Tip na pohodlné posezení

Hledáte už dlouho stylový bytový doplněk nebo pohodlné křeslo k sezení? Tak to pro vás máme dobrou zprávu! Vaše hledání je u konce, právě jste našli oboje dohromady. Sedací vaky jsou trendy funkční doplňky interiéru a jejich obliba roste každým dnem. Vyrábějí se v široké paletě barev a designů a můžete si je dát do obýváku, do dětského pokoje nebo třeba do pracovny. 

Jak vybrat ideální pohodlné posezení

Nabídka sedacích vaků je opravdu velkorysá. Velice snadno se v ní ztratíte a nebudete vědět, co by pro vás bylo ideální. Ještě než kliknete na tlačítko "Koupit", promyslete si, jak často a kde chcete a budete sedací vak využívat. To je základ pro to, abyste dobře vybrali.

  • Jestliže máte v plánu se na sedacích pytlích povalovat, zvolte klasické velké polštáře. V mladých domácnostech jsou dokonce velice oblíbené jako alternativa sedacích souprav. Sice do nich zapadnete a uvelebíte se jako nic, ovšem to vylézání je krapet náročnější. Děti to však zbožňují.
  • Klasické velké sedací pytle se hodí i na zahradu. Jsou vyrobené z odolného snadno omyvatelného nylonu, takže skvěle poslouží i jako místo pro opalování či odpolední šlofíček třeba ve stínu jabloně.
  • Přemýšlíte nad tím, že by sedací vak fungoval jako čtecí koutek? Pak sáhněte po vaku ve tvaru hrušky. Svým tvarem připomíná křeslo. Díky vyšší základně se z něj pohodlně vstává. Má také prodlouženou zádovou část, která funguje jako opěrka pro záda i hlavu. 
  • Dalším skvělým typem pohodlného posezení je relaxační sedací vak LuminChair. Tento sedací vak ve tvaru křesílka potěší malé i velké. Navíc má velice kompaktní rozměry, takže své místo jistě najde i v menších bytech. 

Pokud jste manuálně zruční, můžete si sedací vak zkusit vyrobit na vlastní pěst. Nicméně při součtu všech nákladů na pořízení veškerého materiálu se dostane mnohdy na částku vyšší, než je pořizovací cena hotového sedacího pytle. Je to jen na vás. Ale kdybyste přeci jen byli odhodlaní pustit se do výroby sami, oceníte naše rady z článku Jak vyrobit sedací vak

Nekupujte levné sedací vaky

Pokud chcete opravdu pohodlné posezení, vyhněte se akcím v hobbymarketech a supermarketech. Kvalita sedacích vaků je možná na první pohled dobrá, ale při druhém, třetím a dalším posezení už tak nadšení nebudete. Na co si dát pozor? Pozorně si přečtěte, z jakého materiálu je nabízený vak ušitýLátka s menší hustotou hrozí protržením, obzvlášť při denním užívání. Naše vaky jsou ušity z vysoce odolného a snadno omyvatelného nylonu

Zaměřte se také na prošití vaku. Mělo by být z pevných nití a alespoň dvojité. Toto samozřejmě laik jen těžko běžným pohledem rozpozná, ale prodejce by vám měl tyto základní informace o produktu sdělit.

Další otázky, které byste měli prodejci položit jsou:

  • Jaká je náplň pytle? Běžná polystyrenová drť (kterou můžete docela levně pořídit) se po čase slehává a ztrácí na objemu. Je potřeba proto náplň často měnit a doplňovat. Oproti tomu EPS kuličky drží svůj tvar, hustotu i objem opravdu dlouho.
  • Zda můžete náplň libovolně z pytle odebrat či naopak přidat.
  • Můžu prát obal vaku? Případně, jak sedací pytel vyčistit.

Když už znáte odpovědi na své otázky, nezbývá, než se pustit do nákupu sedacího pytle a užít si své nové pohodlné posezení.

© 2023, Sedacivaky.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky